Головна » Бібліотека
 Самотей Лариса Леонідівна - завідуюча бібліотекою

Поради   бібліотекаря

Книга -  життєдайне   невичерпне    джерело

Протягом   багатьох   років  книга  слугувала  засобом  духовного  спілкування  батьків  із   дітьми. Сімейні  читання   були    невід'ємною   частиною   проведення  дозвілля  разом  із  близькими  і  рідними. Але   тільки   спільними  зусиллями   бібліотеки  і  сім'ї  можна   підтримати  бажання   дітей  читати, домогтися, щоб  книга  стала   бажаною  і  потрібною  в  кожному  домі.

За  результатами  певних  соціологічних  досліджень  такі  висновки:

- «читання»  як  форма  проведення   дозвілля  у  сім'ї  займає   доволі   незначне  місце,

- дитина  практично  не  залучається  дорослими  членами   сім'ї  до   книги,

- частіше  за  все  причиною  того,що  молодший  школяр   не  має  бажання  і  практики  читання,є  відсутність  читацьких  традицій  у  сім'ї.

Адже   прищепити  інтерес  до  читання  можливо  лише  тоді, коли  не  тільки  в  школі, але  і  дома  дитина  залучається  до  книги.

Не  загубімо  традицій  сімейного  читання.  Скористаймося  нинішньою  вимушеною  ситуацією  карантину  в  корисних   цілях  і  дитину  старшого  віку  попросіть  або  ж   зацікавте   взяти  як  кажуть, до  рук  ту  чи  іншу  книгу, а  із  меншенькими  почитайте  разом.

Повернімось  до  традицій  дарувати  книгу  на  день  народження  або  на   те  чи  інше  свято. Бо  сьогодні  рідко  можна   почути   від  дитини , що  на  день  народження   батьки  або  ж  товариш  чи   подруга  подарували  її  улюблену   книгу. Щоправда, на  щастя, такі  є  випадки.

Під   час   проведення  тесту-малюнку  «Вечір  в   моїй   сім'ї»  метою  було  виявлення  кількості  малюнків  із  зображенням  книг, журналів, телевізора   чи  комп'ютера  як  способу  проведення  дозвілля  дітей  і   батьків. І, як  не  прикро, лише  в  декількох  малюнках  можна  було  побачити  книгу  в  руках  дорослого  чи  дитини  або  ж  книгу  в  інтер'єрі. Для  сучасної   молоді  та  дітей   головним  комунікативним  каталогом  вже   давно   став  Інтернет, тому  й   в  зображеннях  домінував  комп'ютер, планшет  та  телевізор. Але  у  спільності  ми  маємо  навчити  дитину  полюбити  книгу, сприймати  її  як  життєдайне  невичерпне джерело пізнання  світу. І  нам  усім  необхідно  пам'ятати  настанову  видатного  педагога  Василя  Сухомлинського  про те, що  «читання  -  це  віконце, через  яке  діти  бачать, пізнають  світ  і  самих  себе».

Як  говорить  східна  мудрість:

«Якщо  ви  заглядаєте  за  10  років  уперед-садіть  дерево. Якщо  ви  заглядаєте  вперед  на  все  життя-навчіть  людину». Маємо  навчити  дитину  читати, а, передусім, хочеться  додати - полюбити  читання.

Дорогі  діти, батьки!  Бажаю  Вам  приємної    зустрічі  із  мудрими  книжками.

Читайте!  Хай   не   буде  у  Вас  жодного  дня, щоб  Ви  по-сімейному   дружньо   не  прочитали  бодай  кілька  сторінок  книги, бо  ж у  кожної  книжки   є  мріябути   відкритою  для  всіх.

Лариса  Самотей, бібліотекар Стрижавської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів

Інформація щодо забезпечення підручників та навчальних посібників станом на 1 вересня 2019 р.

клас

загальний відсоток