Нова українська школа

Головна » Нова українська школа   

 

 

Результат пошуку зображень за запитом нуш

 

Календар реформи

Це довготермінова реформа, яка розпочнеться вже зараз, але сьогоднішні школярі також повинні відчути зміни й отримати кращу якість освіти.

 

Про НУШ.

На сайті Інституту модернізації змісту освіти зʼявилися електронні (pdf) версії підручників для 5 класів НУШ.

Вони доступні за цим посиланням.

  

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. 

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочались. Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, а у лютому 2018 року Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. 16 січня 2020 року Верховною Радою України був прийнятий закон “Про повну загальну середню освіту” , який більш детально розкриває зміни, закладені реформою.

Шлях змінам було відкрито восени 2017 року, коли парламент ухвалив новий закон Про освіту .

Масштабному запуску 2018-го Нової української школи, як відомо, передував рік, коли було розпочато апробацію нового змісту освіти та концептуально інших підходів до навчання. Тоді, у вересні 2017 року, першокласники 100 пілотних шкіл з усієї України сіли за парти Нової української школи. Саме вони уперше розпочали проводити ранкові зустрічі, стали навчатись під час гри, поринули в атмосферу партнерства, командної роботи, нового освітнього середовища та почали набувати компетентностей, необхідних для життя у 21 столітті.

За цей час експериментальна база шкіл розширилась. Тепер вона вже становить 129 пілотних закладів освіти та 236 класів, у яких вчителі, учні та батьки продовжують першими зустрічати новації освітньої реформи, випробовувати їх на собі та давати орієнтири для решти – майже 16-ти тисяч шкіл. Серед цих закладів - КЗ "Ліцей №2 смт Стрижавка". Першопрохідцями є наші учні, а саме учні 6-А класу, які з 2017 року наполегливо розпочали працювати за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”, а у вересні 2021 року продовжили реалізацію теми «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів ЗЗСО в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».
Ключова мета нової української школи — створити школу, «у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті».

Відтепер головне завдання для учнів українських шкіл — опанувати за 12 років навчання не просто окремі предмети, але так звані «компетентності». Їх перелік такий:

  1. Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами
  2. Спілкування іноземними мовами
  3. Математична грамотність
  4. Компетентності в природничих науках і технологіях
  5. Інформаційно-цифрова компетентність
  6. Уміння вчитися впродовж життя
  7. Соціальні і громадянські компетентності
  8. Підприємливість
  9. Загальнокультурна грамотність
  10. Екологічна грамотність і здорове життя

Кожна з таких компетентностей — це комбінація знань, умінь, навичок, способу мислення, а також поглядів і цінностей. При цьому в рамках одного шкільного предмету учні - залежно від форми подачі того чи іншого матеріалу — можуть опановувати одразу кілька компетентностей.

Зокрема, НУШ має сформувати в учнів такі вміння:

  • читати з розумінням
  • висловлювати власну думку усно і письмово
  • мислити критично та системно
  • логічно обґрунтовувати свою позицію,
  • бути творчими та ініціативними
  • конструктивно керувати емоціями
  • оцінювати ризики
  • приймати рішення
  • розв’язувати проблеми
  • співпрацювати з іншими людьми.

Переглянути презентацію "Реформа загальної середньої освіти: нова українська школа"