Новини
Бій під Крутами
Сьогодні 29 січня 2021 року виповнюється 103 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого кількома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Україна традиційно вшанує пам’ять загиблих героїв, самопожертва яких уже багато років є прикладом для багатьох поколінь.
Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 років. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Класні керівники 1-4-х класів разом з учнями,на ранковому колі, проводили інформаційні бесіди до Дня пам’яті Героїв Крут: «Пам’ятаємо героїв Крут!». Тарнопольська Наталія Ярославівна та Кононенко Тетяна Валерівна, вчителі історії, подали цікаві тематичні хвилинки у 5-9 класах. Парубок Наталя Олексіївна організувала годину спілкування для 10 класу на тему: "Бій підь Крутами - символ героїзму молодого покоління в борротьбі за незалежність України" . Також відбувся перегляд відеофільму: «Крути: бій за незалежність» учнями 11 класу.
У бою під Крутами загинув цвіт України. Вічна їм пам‘ять! І слава героям!
День Соборності України
Онлайн-фестиваль колядок та щедрівок
Щороку у нашому закладі проводиться захід, який демонструє красу і колорит української пісні, а також дарує учасникам і глядачам гарний настрій та яскраві емоції.
Цьогоріч, в умовах карантину, було вирішено провести онлайн-фестиваль колядок та щедрівок "Різдвяна зірка" серед усіх бажаючих учнів школи. Учасники фестивалю розкрили традиції свят зимового циклу, продемонстрували знання змісту текстів біблійної тасвітської частини колядок та щедрівок, творчу індивідуальність.Варто зазначити, що діти порадували не лише майстерним виконанням пісень, а й вразили різдвяною атмосферою, атрибутикою та креативністю своїх відео.
Нація, яка береже традиції свого народу- непереможна!
З Новим роком та Різдвом!
Всесвітній день української хустки
День пам'яті жертв голодоморів
28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Цьогорічні вшанування відбувались в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина стала перешкодою гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.