Новини

Головна » Новини   

День української хустки

7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Ми разом з учнями також долучилися до цього свята і підтримали флешмоб “Одягни хустку – прикрась себе” 

ВІДЕО

05.01.2022 | Aдмін | Читати далі

День Збройних сил України

День Збройних сил України - Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців було встановлено постановою ВРУ 1993 року. Воно відзначається саме 6 грудня на честь ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України». Також дата символічно збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.
 
Раніше День Збройних Сил України відзначався урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, а також відбувалася церемонія вручення нагород, іноді й святковий концерт. Після початку воєнних дій на Сході країни частіше проводиться літургія, державними установами створюються інформаційні звістки про День Українського війська, вшановуються українські військовики та пам'ять загиблих.  У КЗ "Ліцей 2 смт.Стрижавка Вінницького району Вінницької області" представниками учнівського парламенту проведено вікторину, присвячену Збройним силам

 

 

06.12.2021 | Aдмін | Читати далі

Тиждень академічної доброчесності

 Формування цінностей у дітей починається ще зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя.

Тому з 29 листопада по 3 грудня в нашому закладі освіти пройшов Тиждень доброчесності, головною метою якого було ознайомлення учнів з поняттям “доброчесність“, надання базових знань про корупцію та її негативні наслідки. Це перше занурення здобувачів освіти у цю тематику, яке допоможе сформувати базове, необхідне відповідно до їхнього віку, розуміння. Протягом тижня в усіх класах пройшли цікаві та пізнавальні виховні заходи.

ВІДЕО

03.12.2021 | Aдмін | Читати далі

День людей з обмежиними фізичними можливостями

Міжнародний день людей з інвалідністю– Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. В нашому навчальному закладі були проведені тематичні виховні години у 2-А, 3-А, а також спільний урок для учнів 3-Б та 4-А класу "Зрозуміти іншого".

ФОТО

03.12.2021 | Aдмін | Читати далі

День домашніх тварин

Всесвітній день домашніх тварин відзначається щорічно 30 листопада. Це свято присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти та турботи. Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин.

ВІДЕО

03.12.2021 | Aдмін | Читати далі

День пам'яті жертв Голодомору

Голодне лихоліття 1932 - 1933-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в нашій школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.

ВІДЕО

29.11.2021 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 «6» 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Всього новин: 125


Всі новини
 • Контакти

   Адреса: Вінницька обл., Вінницький р-н,
   смт Стрижавка,
   вул. Київська, 174
   Тел.: 0432585303
   Email: stryzch.school@gmail.com